MicrostockGroup Sponsors


Author Topic: Najbolji stock za fotografe sa Balkana?  (Read 6382 times)

0 Members and 1 Guest are viewing this topic.

« on: June 21, 2015, 06:48 »
0
Pozdrav svima,

poto sam iz Zagreba i najčeće fotografiram upravo motive iz Zagreba i neto rjeđe iz ostatka Hrvatske i susjednih zemalja, zanima me koja je stock agencija najzainteresiranija za fotografije sa Balkana?


« Reply #1 on: August 03, 2015, 11:35 »
0
Pozdrav. Nesto sam nacuo da fotolia vise naginje ka euro fotkama nego ostali sajtovi. Vecina nasih ljudi i kupuje kod njih i njihovih partner agencija.

ngaga35

« Reply #2 on: August 05, 2015, 09:36 »
0
Fotolia je vodeca Evropska stock agencija, pa ta informacija navodi na zakljucak da je mozda i najbolje fotke sa "domacom tematikom" prodavati upravo preko ove agencije.

Ps. Pozdrav iz Bg-a        ;)

« Reply #3 on: August 05, 2015, 18:39 »
0
Pozdrav svima,

poto sam iz Zagreba i najčeće fotografiram upravo motive iz Zagreba i neto rjeđe iz ostatka Hrvatske i susjednih zemalja, zanima me koja je stock agencija najzainteresiranija za fotografije sa Balkana?

Po mom iskustvu od mojih 10setak takvih kak ih naziva "balkanskim" fokama najbolje idu skoro kako je desno izlistana lista Pool Results osim iStoke (tamo je bio ili jo je neki na ćelavi jebivjetar revjuver iz Rijeke koji ivi u Splitu i tamo mi nisu primili nijednu fotku iz Splita, vald pedera to čuva ko svoje leno). Vald je Geti konačno rastjerao te priučene maloumnike, ne zato to su takvi neg iz svoje pohlepe, a nisam ponovo pokuao uplodati. Nitko nije "zainteresiran" za fotografije kako ti to misli. Sve će agencije primiti sve ak su foke tehnički i estetski korektne. Koliko s vremena na vrijeme vidim na Shuterovoj karti izgleda da HR i "balkanske" fotke vie kupuju stranci tj njihove turističke agencije neg nai balkanjerosi. Fotke s nae obale najvie se prodaju u Italiji, Sloveniji i Austriji dok iz ZGa i kontinentalne HR podjednako svagdje. Po mom iskustvu Fotolija nije kako SandBox i Ngaga kau. Valda Fotolija OK za zemlje koje imaju lokaliziranu Fotolijinu stranicu i gde fotografi piu ključne riječi na svom jeziku. Istaknio bih Alamy, ono jedna "balkanska" prodaja prije 2 god. koja je zaradila ko svi sajtovi zajedno i vie. Na Alamiju je dobra fora ak ima ljude na fotkama (a većinom ih ima na tim landmark fokama, japanerosa i ostalih turista ponudi ih ko RM i prst u uho).
Poz iz ZG-a :)


 

Related Topics

  Subject / Started by Replies Last post
27 Replies
30680 Views
Last post July 24, 2011, 02:58
by rvvelde
17 Replies
12516 Views
Last post May 16, 2009, 17:14
by Phil
212 Replies
61738 Views
Last post September 06, 2012, 13:46
by JPSDK
2 Replies
6538 Views
Last post April 29, 2013, 15:19
by Simply
2 Replies
6634 Views
Last post August 27, 2013, 08:36
by williamju

Sponsors

Mega Bundle of 5,900+ Professional Lightroom Presets

Microstock Poll Results

Sponsors